de paradox van de tijd

Gratis kaart ontvangen

Home Stichting Mannenwerk, bestuur, medewerkers, geschiedenis Agenda 2010 met info over meerdaaagse workshops en avondsupportgroepen Nieuwsbrief, het laatste nieuws van Stichting Mannenwerk Magazine met actuele verhalen Mannenlinks, webadressen voor de man van NU! Contact met Stichting Mannenwerk   Home Search Contact Us
 
Weekendworkshops Avondsupportgroepen  Contactdagen  Individueel Themabijeenkomsten Gay Soul
 

 

info

praktische info
programma
begeleiding
locatie
annuleringsregeling

aanmelden

 

Deze workshop is volgeboekt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29 december '09 - 1 januari '10

4 daagse Mannenworkshop

Oud en Nieuw 2009-2010

Bezinning, contact, verdieping, inspiratie en plezier!

Voor een paar dagen echt iets anders organiseert Stichting Mannenwerk weer een bijzondere Oud & Nieuw workshop voor mannen (ho, bi en hetero) op de prachtige locatie Sparrenhorst in Nunspeet.

Deze workshop is voor alle mannen die aan het eind van het jaar met ruimte en goede aandacht willen terugkijken op wat achter je ligt, stilstaan bij je leven zoals het nu is, om vervolgens het nieuwe jaar bezield en geïnspireerd te beginnen.  

Bestaat er echt zoiets als de toekomst?

Bestaat er echt zoiets als het verleden?

Of is er alleen het eeuwige heden,

waarin gedachten over de toekomst

en gedachten over het verleden verschijnen?

Jeff Foster

In NH Sparrenhorst te Nunspeet op de Veluwe wordt alles in het werk gesteld om je optimaal te laten genieten van de eigentijdse sfeer. Je verblijft in een luxe 1-of 2 persoonskamer, je geniet van een uitstekende keuken en kunt ontspannen in het Wellness Center met zwembad en sauna.  

de veluwe

Als 'klap op de vuurpijl' zorgen we met elkaar voor een bijzondere en feestelijke oudejaarsavond.

Deze oud en nieuw workshop is zo ingericht dat er aandacht is voor jouw persoonlijke verhaal en met name voor je onderstroom. Hiermee wordt bedoeld je drijfveren, je bezieling, de energie waaruit jij je leven leidt!

Je kunt er samen met een groep mannen terugkijken naar jouw afgelopen jaar (en verder terug) en geïnspireerd raken voor het nieuwe jaar.

Dit alles binnen een structuur die ruimte en aandacht voor jouw thema's biedt. 

Thema’s waaraan je bijv. kunt denken; 'oud' & 'nieuw', relaties, liefde, werk, verlies, levensloopkeuzes, verlangen en seksualiteit, familie, kortom alles wat jou in je leven bezig houdt en waar je iets mee wilt!

Een mooie gelegenheid om een paar dagen met goede aandacht stil te staan en opnieuw in beweging te komen rond;

Hoe is het nu echt met me?

Hoe doe ik het in mijn leven? 

Waar gaat het me eigenlijk om?

Hoe kan ik mijn leven leiden zoals ik dat het liefste  zou willen?

Waarom doe ik dat (soms/vaak) niet? Wat houdt me tegen?

Contact maken in het Hier en Nu

Je eigen actuele thema (s)

Prikkelen deze vragen en thema's je? Heb je bij het lezen van bovenstaande tekst al een gedachte gehad dat dit wel eens goed voor jou zou kunnen zijn? En heb je zin om een oud & nieuw samen te zijn met mannen, contact te maken, te genieten en elkaar te inspireren? Of vind je dat allemaal ook een beetje eng? Schrijf je dan zo spoedig mogelijk in!  Heb je nog vragen of wil je eerst een gesprek, bel dan 030.2321915

 

 

 

bezoekers sinds 22 oktober

 

 

Ervaring van Ben, deelnemer Oud & Nieuw workshop 2008 -2009

Begin december. Afgelopen jaar ben ik vooral bezig geweest om terug te kijken op een pijnlijke ervaring die ik eerder dit jaar had. Ik draai er al een tijdje omheen, maar het verleden wil maar niet veranderen. Ik ben mezelf een beetje zat. Hier zit echt geen beweging in. Even iets anders, iets voor mezelf, iets dat niet over het verleden gaat, … de Oud & Nieuw workshop van Mannenwerk ziet eruit als een welkome afwisseling. Ik ga er heen om mezelf een beetje te vermaken, want daar heb ik op dit moment vooral behoefte aan: even ‘niets moet, alles mag’.

Al op de eerste avond, bij het kennismakingrondje, word ik geconfronteerd met een keus die ik onbewust maak, een keus waarin ‘moeten’ een belangrijke rol speelt. Ik heb mezelf een beetje geforceerd door naar iedereen héél aandachtig te luisteren. Omdat ik vind dat dat hoort, ook als je je aandacht er eigenlijk niet bij kan houden. Resultaat: ik ben na afloop doodmoe. Het is even schrikken dat ik bij een ‘eenvoudig’ kennismakingsrondje in een groep al zo bezig ben met moeten, terwijl ik mezelf juist vrij had gegeven voor deze workshop. Nu kom ik er ‘toevallig’ achter, maar hoe vaak zou ik dit wel niet op een willekeurige dag doen? Enfin, de workshop is begonnen. Niets moet, alles mag.

Het programma van de workshop kent structuur maar de inhoud creëer je als deelnemer zelf. Of de workshop je niets of heel veel zal brengen, hangt uiteindelijk dus helemaal van jezelf af. Een concept dat mij aanspreekt: ik ben zelf in charge. Op de tweede dag van de workshop heb ik er ’s ochtends voor gekozen mezelf een beetje af te sluiten voor al die inkomende verhalen en emoties van anderen. Het moet tenslotte wel leuk blijven. Ik heb zin om een beetje oppervlakkig aanwezig te zijn. Ik kom de dag goed door. Onaangeraakt kijk ik soms naar mannen om me heen die afdalen in soms diepere emotionele lagen. Knap, denk ik, maar ik hoef even niet. Ik ben blij met mijn keus, want niet meegaan met wat -in mijn beleving- van je verwacht wordt in zo’n groep, is voor mij een stapje vooruit, ook al betekent dit dat ik de veilige keus maak om mezelf maar tot op zekere hoogte te laten zien. Ergens aan het einde van de middag doe ik een kleine ontdekking bij mezelf. De keus die ik gemaakt heb, komt met een prijs: ik maak geen contact met de mannen om mij heen. Ik zie iemand tegenover me gevoelsmatig van alles meemaken en ik kijk er naar zonder enige betrokkenheid. Ik kijk alsof ik er zelf niet bij ben, alsof ik me in een geïsoleerd klein wereld van mezelf bevind, waaromheen het leven zich verder afspeelt. En dan voel ik uiteindelijk toch iets: ik voel dat ik dit niet wil.

De volgende dag laat ik ‘het’ dus maar over me heen komen. Ik voer een tweegeprek met iemand die ik al van voor de workshop ken. Mijn gesprekpartner toont zich aan mij op een wijze die ik niet eerder gezien heb. Ik kan niet anders dan ontroerd raken. Innerlijk bedank ik hem ..én mezelf voor de blik achter de gebruikelijke schermen. We kijken elkaar even diep aan; ja, dit is contact maken. Ik ben daarna even in een jubelstemming die zich vertaalt in een schaterlach waarvan ik de rest van de groep een halve minuut lang laat meegenieten. (Nee, geen schaamte). Ik heb de smaak te pakken gekregen. Later die dag en ook de dag erna ga ik wat actiever experimenteren met dat gekke ding in mijn buik: gevoel. Ik probeer twee dagen lang mijn gevoel niet routinematig weg te drukken, maar toe te laten.

Ik ontdek weer wat nieuws: achter mijn emoties komt een gevoel van levensvreugde tevoorschijn. Als een soort prijs die ik mag ophalen na wat ‘vuil werk’ gedaan te hebben.

Op nieuwjaarsochtend ben ik onbedoeld te vroeg op. Ik loop alleen door een leeg bos en voel van alles in me omgaan. Ik voel me echter vooral gelukkig, gewoon met mezelf en het moment. Geen kick of euforie, maar een hele rustige blijdschap. Heel lekker om zo een nieuw jaar in te lopen.

Ja, ik was even vergeten wat mannenwerk kan betekenen. Voor mij was het dit keer helemaal right time, right place, right people. Mannenwerkers, bedankt hiervoor!

Oh ja, en het Oudjaarsfeest was vet gaaf cool !

 

 

 

 

2010 © Stichting Mannenwerk